PRAVÁ KOŽA

je veľmi jedinečný , exkluzívny a napriek tomu najbežnejší materiál, s ktorým sa človek stretáva na každom svojom kroku. Bola používaná od prvopočiatkov v každom obore, ktorému sa človek venoval. Poskytuje nekonečné množstvo farieb, efektov, štruktúr a variability využitia. V prípade, ak je ošetrovaná v súlade s pokynmi, zaručuje nám dlhú spokojnosť. Je pevná, prispôsobuje sa teplote okolia, je prirodzene odolná voči ohňu, no asi jej najväčšou výhodou je jednoduché udržiavanie v čistom stave.

Koža je trvácny a odolný materiál. Vďaka svojej vinikajúcej schopnosti dýchať poskytuje ideálne pohodlie v horúcom i chladnom počasí. Jej poddajnosť umožňuje dokonalé prispôsobenie sa krivkám ľudského tela a dovoľuje si vychutnať príjemný pocit komfortu. Koža ako výsostne prírodný materiál má na svojom povrchu rôzne znaky, ktoré sú pre ňu charakteristické: rôzne drobné jazvičky , vrásky, pásiky na koži alebo rozdielnosti vo farebnom tóne či štruktúre. Je veľmi vhodná pre alergikov a ľudí s problémami dýchacích ciest. Koža, ktorú používame má pôvod v Južnej Amerike a v Taliansku.

Ochrana a čistenie:

Pravidelne na Vašom nábytku utierajte prach čistou suchou a mäkkou handričkou Škvrny od rôznych nealkoholických nápojov, kávy, mlieka, čaju, čokolády, oleja, mastnoty, kozmetiky a make-up odstráňte z povrchu sedačky mäkkou handrou alebo pijavým papierom. Čistou handričkou, namočenou v roztoku neutrálneho mydla a destilovanej vody, zbavíme povrch zvyškov škvŕn. Nesnažte sa priveľmi zvlhčovať povrch sedačky – okamžite ho vysušte čistou handrou. V žiadnom prípade neosúšajte kožu na priamom slnku alebo fénom. Používajte len destilovanú vodu a neutrálne mydlo. Neumiestňujte Váš nábytok v blízkosti tepelných zdrojov, ako napr. od radiátora, či ohrievačov. Pre udržanie prirodzenej farby kože nevystavujte nábytok priamemu slnečnému žiareniu alebo silnému svetlu lámp.Používaním nekvalitných alebo neodporúčaných čistiacich prostriedkov sa môže koža nenapraviteľne poškodiť a stratiť tým svoju pôvodnú farbu. Kožu čistíme a ošetrujeme bežnými čistiacimi prostriedkami dostupnými na našom trhu, ktoré sú určené k ošetreniu kože. Kožu nečistíme chemickými agresívnymi prostriedkami.